Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş.

Mustafa Nevzat, İSO Çevre Dostu Uygulama Ödülü'ne layık görüldü.

Bu yıl, 13'üncüsü düzenlenen İSO (İstanbul Sanayi Odası) Çevre Ödülleri sahiplerini buldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın katılımıyla, 31 Ocak Perşembe günü Akatlar, İSOV Meslek Lisesi'nde düzenlenen törende Mustafa Nevzat İlaç Sanayii, insan ve çevre sağlığına duyarlı, anti-kanserojen ilaç üretimi konularını kapsayan, “çevreci MN metodu ile ilaç üretim projeleri” ile İSO Büyük Ölçekli Kuruluş, Çevre Dostu Uygulama kategorisinde Birincilik Ödülü'ne layık görüldü.

Bu metod sayesinde üretim sırasında çalışanın sağlığını koruyan, çevresel olarak tehlikeli atık oluşumunu azaltan Mustafa Nevzat, oluşacak tehlikeli atığın bertarafında da çevresel etkiyi engelleyebiliyor.

2011 yılına ait ödül ve uygulamalar ile 45 finalistin yer aldığı belirtilen törene, iki ayrı kategoride finalist olarak katılan Mustafa Nevzat İlaç Sanayii adına ödülü, 2011 yılı dönemi Mustafa Nevzat İlaç Sanayii Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İ.M. İskender Pisak; Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve İSO Başkanı Tanıl Küçük ve İSO Başkan Yardımcısı Fikret Tanrıverdi'nin elinden aldı.

Çevreci üretim modelinin başarısı

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii, tüm faaliyetlerini çevrenin korunmasına odaklanarak sürdürüyor. 2011 yılı sonunda elektrik enerjisi alanında tamamen yenilenebilir enerji kullanımına yönelen şirket, yine aynı yıl sonunda elektrik enerjisi alanında tamamen yenilenebilir enerji kullanımına yönelmesiyle dikkat çekti. Geri kazanılmış enerji tüketimini de destekleyen şirket 2007 yılından itibaren üretim sahalarında İSO14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine de sahip.


Pencereyi Kapat